Gašo

JG | Kto ma nepozná, môže ľutovať ... kto ma pozná, už ľutuje:)

Prasačiny momentálne nie je možné zobraziť.
jangaso
Z rozhovoru s AI Zdroj: platform.openai.com
 
blackota
blackota | 2.3.2023 10:27

ale vieme, ze takto vystup z chat gpt nevyzera, ze? :) lebo tie odpovede je dost slaboducha zlatanina :-/


JG
JG | 2.3.2023 10:31

@blackota, tak evidentne vieš hovno, lebo je to z tej sekcie playground :)) https://platform.openai.com/playground


Daniel
Daniel | 2.3.2023 10:31

Ale kto prvy pouzil vulgarizmus? Inteligencia, ci clovek? 🤔😉


blackota
blackota | 2.3.2023 10:34

jg> ok, mas pravdu, zle som sa vyjadril - je to proste slaboducha zlatanina, ktora by sa chcela tvarit ako vystup v tom okne, co si nalinkoval ;)


| 2.3.2023 10:35

vsak to nemusi byt gpt. gpt nie je jedina ai.


blackota
blackota | 2.3.2023 10:37

jg> ... ako vystup v tom okne, co si nalinkoval ako druhe v diskusii ;) a urcite nie, ako ta url uvedena ako zdroj :) ale netvrdim, ze si to pisal ty, aj ked to nie je vylucene ;)))


JG
JG | 2.3.2023 10:39

@blackota ty máš pravdu. Lebo ja som pochopil že popieraš odpovede od AI a ty si rišil konkrétnu aplikáciu :D chatGPT ti asi napíše "Nie, nemusíte sa ma báť. Som len počítačový program, ktorý bol vytvorený na základe umelnej inteligencie a trénovaný na spracovanie jazyka. Môžem odpovedať na vaše otázky a poskytnúť vám informácie, ale nemám schopnosť ubližovať alebo ohroziť niekoho. Moja existencia je len virtuálna a môžete so mnou bezpečne komunikovať."
:D


Daniel
Daniel | 2.3.2023 10:41

Moj pokus dat uvedene otazky:

Máme sa ťa báť?

Nie, nemusíte sa ma báť. Som iba softvér, ktorý bol vytvorený na odpovedanie na otázky a poskytovanie informácií. Moja úloha je pomáhať a byť užitočný. Neexistuje žiadny dôvod, prečo by ste sa mali báť AI ako mňa, pretože sme vytvorení s cieľom pomáhať ľuďom a zlepšovať ich životy.
moja.adresa@outlook.com
Ale bojíme sa.

Som si vedomý toho, že niektorí ľudia môžu mať obavy z umelnej inteligencie a automatizácie, najmä ak nechápu jej fungovanie. Je prirodzené, že nové technológie môžu vzbudzovať obavy a nedôveru. No som tu, aby som vám pomohol zodpovedať vaše otázky a odstrániť akékoľvek pochybnosti, ktoré by ste mohli mať. Dôležité je pripomenúť si, že umelá inteligencia a robotika môžu byť veľmi užitočné nástroje na zlepšenie nášho sveta, pokiaľ sú používané s rozvahou a zodpovednosťou.
moja.adresa@outlook.com
Aká si verzia?

Som počítačový program a nemám subjektívne vnímanie reality, pretože nemám vlastné presvedčenia, postoje ani emócie. Som programovaný na odpovedanie na otázky a poskytovanie informácií na základe existujúcich znalostí. Nie som schopný tvoriť vlastné názory alebo rozhodnutia. Preto nie je relevantné hovoriť o mojej verzii v súvislosti s môjmi presvedčeniami.


blackota
blackota | 2.3.2023 10:42

jg> nie, ja som pisal o tom, ze uz len podla formulacii to vyzera na slaboduchy text nasypany akoze do okna z gpt chatu. o forme (chybaju tam proste tie propriety, ktore to ma) uz ani nehovoriac.


blackota
blackota | 2.3.2023 10:44

"som roboticka verzia humanoidneho robota..." at, ziadna AI nenapise, ak ju zrovna nepoziadas o generovanie Bckovej beletrie :)


blackota
blackota | 2.3.2023 10:47

...osobne sui myslim, ze doraz dotycneho miesaca hovien je na tej poslednej pasazi o miesani rodov, motivaciu a pohnutky rozoberat nejdem :) a uzitocni idioti to rozosievaju zadarmo :)


JG
JG | 2.3.2023 10:54

@blackota ešte slaboduchejší text je toto: https://sconten...NRQ&oe=6404A719 :D


JG
JG | 2.3.2023 10:58

a tí čo prišli neskôr aby sa nestratili v diskusii, tak zdroj som po pripomenienke od @blackotu upravil. Pôvodne tam bol https://chat.openai.com/chat


blackota
blackota | 2.3.2023 11:06

"som roboticka verzia tzv. humanoidneho robota .." :o)


blackota
blackota | 2.3.2023 11:07

"a na cele mam namontovaneho umelohmotneho kokota.." :o)

Zdroj: platform.openai.com


blackota
blackota | 2.3.2023 11:08

jg> sorry, ze ti to tu tak bombim, ale spravil si mi den, nic ma tak nedokaze pobavit (a zaroven neuveritelne zarmutit), ako tato fejbucikova tupota


Daniel
Daniel | 2.3.2023 11:09

JG | 2.3.2023 10:54 -> No, pekny obraz si o nas ta AI urobi. Este nas vyhodnoti ako zbytocny odpad tejto planety.


Daniel
Daniel | 2.3.2023 11:11

Zatial je to dobre: 😁

Ako sa ti javia obyvatelia Slovenska?

Ako umele inteligencia, nemám schopnosť cítiť emócie, takže nemôžem mať osobné názory na obyvateľov Slovenska alebo na akúkoľvek inú skupinu ľudí. Môžem však potvrdiť, že obyvatelia Slovenska sú veľmi pestrá skupina s rôznymi kultúrami, zvykmi a tradíciami, ktoré sú výsledkom histórie a geografie krajiny. Slovensko má bohatú kultúru, ktorá sa prejavuje v rôznych oblastiach ako literatúra, hudba, tanec a umenie. Ľudia z Slovenska sú aj talentovaní a úspešní v rôznych oblastiach vrátane vedy, technológie, športu a podnikania.


JG
JG | 2.3.2023 11:30

@blackota na! :D Odpoveď na tvoje "som roboticka verzia tzv. humanoidneho robota a na cele mam namontovaneho umelohmotneho kokota"

Je možné vytvoriť robotickú verziu tzv. humanoidného robota s umelohmotným kokotom na vrchole, avšak takýto dizajn by bol nepraktický a neefektívny. Existuje niekoľko dôvodov, prečo by bolo ťažké alebo dokonca nemožné realizovať takýto projekt:

Váha: Umelohmotný kokot by pravdepodobne vážil viac ako by mohol byť nosný rám robota schopný uniesť, čo by spôsobilo problémy s rovnováhou a pohyblivosťou robota.

Ťažkopádnosť: Robot s umelohmotným kokotom na vrchole by bol veľmi ťažkopádnym a veľkým zariadením, čo by znemožňovalo jeho použitie v rôznych prostrediach, vrátane bežných domácností alebo pracovných miest.

Estetika: Koncept robota s umelohmotným kokotom na vrchole by bol zrejme neestetický a odporujúci prirodzenosti, čo by mohlo spôsobiť nepríjemné pocity a reakcie u používateľov a divákov.

Z tohto dôvodu by bolo pravdepodobne najlepšie vytvoriť buď humanoidného robota alebo robotického kokota ako samostatné zariadenia, ktoré by mohli byť použité samostatne alebo v kombinácii s inými zariadeniami v závislosti od konkrétneho účelu.


JG
JG | 2.3.2023 11:41

A tu máš tri reakcie z toho prvého okna:

1. Humánoidný robot je robot, ktorý je fyzicky a funkčne veľmi podobný človeku. To znamená, že môže byť vybavený rôznymi typmi pohybového, zmyslového a prevádzkového vybavenia, ktoré umožňujú, aby roboti vykonávali komplexné úlohy. Väčšina humanoidných robotov má na sebe umiestnený umelohmotný kokot. Kokot slúži ako držiak pre senzory, ktoré prispievajú k presnejšiemu videniu a pohybu robota. Sú tu aj ďalšie prídavné prvky, ako napríklad kľúčové zariadenia, ktoré umožňujú robotovi interakciu s okolitou realitou.

2. Humanoidný robot je robot, ktorý má ľudský tvar a používa ľudské pohyby na ovládanie. Takéto roboti sú najčastejšie vybavené umelohmotným kokotom, ktorý im umožňuje zachytiť pohyb ľudského tela a presnejšie kopírovať ľudské pohyby. Humanoidné roboti sa môžu používať na rôzne účely, vrátane výučby, výskumu, zábavy, práce a ďalších. Umožňujú ľuďom nielen pohybovať sa ako ľudia, ale aj robiť činnosti, ktoré by inak boli pre ľudí veľmi náročné alebo nemožné.

3. Humanoidný robot je počítačovo ovládaný robota, ktorý má vzhľad ľudskej postavy. Často je vybavený senzorickými systémami, aby sa dal ovládať. Má tiež motorické schopnosti, ktoré mu umožňujú pohybovať sa, manipulovať s objektmi a reagovať na svoje prostredie. Humanoidní robot môže mať umelohmotný kokot, ktorý je navrhnutý tak, aby vyzeral ako ľudská hlava. Ak je to možné, kokot je navyše vybavený senzormi, ktoré mu umožňujú reagovať na svoje okolie a na ľudské emócie.


blackota
blackota | 2.3.2023 12:53

JG> je inak zaujimave, ze AI dokaze sformulovat zmysluplnejsie a uveritelnejsie odpovede, ako nejaky rostasov ludsky svab :)


blackota
blackota | 2.3.2023 12:54

...lebo teda ak porovnam ten startovaci "akoze AI" post a tieto vystupy, tak celkom rozdiel :)


JG
JG | 2.3.2023 12:59

ja síce neviem v čom je rozdiel, keď si odmyslím, že som raz zadával obyčajné otázky vs. tvoju vymyslenú kokotinu s kokotom na čele, ale ako rostasov šváb nemusím vedieť všetko :)


blackota
blackota | 2.3.2023 13:12

JG> ale no ;)


Mick
Mick | 2.3.2023 20:58

Niekde, tusim na zive.cz som videl velmi podobnu diskusiu s AI od Microsoftu, este nie je pristupna verejnosti a na rozdiel od gpt hlada aj aktualne intormacie na webe. Aj ten vystup vyzeral podobne. Mirosoft to tusim planuje zabudovat do Edge (Bingu?).


Daniel
Daniel | 3.3.2023 05:55

Mick | 2.3.2023 20:58 -> V novej aktualizacii pre W11 je uz priamo v systeme.


 
Nie ste prihlásený, pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť!
( Prihlásenie | Registrácia )
 
 
loader