JG

Ján Gašo

JG | Kto ma nepozná, môže ľutovať ... kto ma pozná, už ľutuje:)

Prasačiny momentálne nie je možné zobraziť.
jangaso
Ten pocit Zdroj: www.facebook.com
 
JG
JG | 25.11.2020 08:33

A aby si zasa niekto nemyslel, že riešim oblečenie tak dopredu poviem, že mne je úplne jedno čo má kto oblečené. Pre mňa za mňa nech sú v parlamente hoci aj ako na nuda pláži, hlavne aby makali na 100% pre dobro Slovenska a jeho obyvateľov...


vsetkovklude
vsetkovklude | 25.11.2020 08:44

Ja oblečenie riešim, lebo šaty robia človeka, táto teta znevážila celý zákonodarný zbor a funkciu poslanca minimálne tak, ako keď tam pár týždňov dozadu Mazurek vykrikoval poccem... Táto teta má kua slušný plat na to, aby si vedela kúpiť oblečenie, ktoré je primerané jej spoločenskému postaveniu a náplni práce...


Mifan Nocaný
Mifan Nocaný | 25.11.2020 09:00

Niečo ako Danko, čo presadil dress code a potom chodil do parlamentu rozkasaný, bez kravaty a so štvordňovým strniskom? Ako keď si prasa nasadí okuliare a myslí si, že je inteligent. To je lepšie? Neviem, len sa pýtam...


vsetkovklude
vsetkovklude | 25.11.2020 09:47

nie je to lepšie, o poslancoch si nerobím žiadne "žalúzie", ale čo je veľa to je moc...


Perún
Perún | 25.11.2020 10:02

Raz darmo: ake mlieko, taka smotana.


JG
JG | 25.11.2020 10:14

@vsetkovklude ja viem že sa to tak hovorí, ale ak tomu mám veriť aj ja, tak potom sa pri pohľade na charakterové vlastnosti politikov, kadejakých menežérov, zbohatlíkov atď budem radšej vyhýbať tomu čo nosia oni. Aby som nedopadol podobne :))


iqwar
iqwar | 25.11.2020 10:20

Do práce by som asi v teplákoch nešiel, do divadla tiež nie. Tak ak sa to spojí, tak ani do NRSR by sa tak chodiť nemalo ;-)


Lodovik
Lodovik | 25.11.2020 10:44

Za Fica sa kradlo, policia vydierala podnikatelov, nicolo sa skolstvo a zdravotnictvo, a vy tu riesite teplaky. Preto sme v takej riti a dlho budeme.


iqwar
iqwar | 25.11.2020 11:15

Môžeš to vnímať ako hlúposť, ale nás ako ľudí definujú nejaké štandardy ktoré sme prijali. Nežijeme na stromoch, nejeme zo zeme, obliekame sa slušne, zdravíme sa. Nič z toho k životu nepotrebuješ. Ale robíme to, proste sme si niekam položili imaginárnu "latku". Ak ju niekto podlieza, tak je otázka prečo - či kvôli svojej pohodlnosti, alebo má na to nejaký iný dôvod...


| 25.11.2020 11:55

Lodovik, aspoň jeden normálny jedinec v tejto diskusii.


vsetkovklude
vsetkovklude | 25.11.2020 12:05

keď niekto podhodí do diskusie 'red haring', tak je normálny jedinec, tlieskam


vsetkovklude
vsetkovklude | 25.11.2020 12:11

s tým honením zase pŕŕŕ, lebo poslanec Stančík za OĽaNO vo svojom včerajšom videu na fb vyzeral, že je prichystaný na všetko:


Múdrosráč
Múdrosráč | 25.11.2020 12:22

To Lodovik:
Touto logikou by som mohol tvrdiť, že za Tisa sa zabíjalo a kradlo vo veľkom (Židia, celé dediny vypálené/vyvraždené), za komunistov sa zabíjalo v menšom a za Fica sa len kradlo plus nejaký ten novinár...tak sme vlastne boli na tom dobre...

Áno, nikto tu pani nepchá do väzenia, nepokutuje ju za to, že má tepláky, tak ako by sa malo jednať so zlodejmi a vrahmi. Ale pani reprezentuje svojich voličov a čo je najhoršie i Slovensko, keďže je poslankyňou v NR SR. Ak ti to príde normálne, tak choď napr. do divadla, opery, prípadne do práce(záleží, čo robíš) v teplákoch... a uvidíme, čo sa stane...
Inak pani nemá rúško, čím porušuje nariadenie vlastnej vlády...


| 25.11.2020 12:26

Múdrosráč - ak niekto kradne, má to dopad na mňa. Ak niekto prijíma zákony obmedzujúce moju slobodu, má to vplyv na mňa. Aký dopad má na voličov oblečenie poslankyne ?
Je to naša povaha - posudzovať obsah podľa obalu.


Múdrosráč
Múdrosráč | 25.11.2020 12:40

to 25.11.2020 12:26

V princípe ak niekto zabije niekoho s kým nie som nijak spojený, tak to na mňa tiež nemá žiaden vplyv, takže to je akože OK?

Ale áno, nech si chodí v ceplákoch do parlamentu... Buďme hrdí na to akých poslancov máme...


slinti
slinti | 25.11.2020 12:44

Ale na prvej fotke rúško ešte má. Na svojom FB píše, že jej zmizlo. Čo sa týka oblečenia, hmm. Najprv som hľadal info, či nie je vážne chorá alebo tak, ale nič som nenašiel na jej ospravedlnenie. Hanba.


| 25.11.2020 12:52

Múdrosráč, ak mieniš prekrúcať čo som napísal, nemá zmysel ďalej debatovať. "Mňa" som písal v zmysle "volič". Aj som sa pýtal aký vplyv má jej oblečenie na voličov. Pre mňa je oblečenie až niekde na konci kritérií hodnotenia práce človeka. Do parlamentu chodí pracovať. Ak by tak prišla na stretnutie s delegáciou z inej krajiny ... no, to už by bolo o niečo horšie, ale stále nie prvoradé.


perez
perez | 25.11.2020 12:57

zaujimava debata o oblečení :)
Ja sa asi pridám k tomu, že kto má čo oblečené, nemá takmer žiadny vplyv na druhého, okrem estetického dojmu. A ešte ten faktor reprezentácie.
Chodil som do kostola, kde sa dosť riešilo ako má byť kto oblečený. Všeobecná zhoda potom bola, že mužovi nestačí nohavice a košeľa, ale musí mať aj kravatu. Bez kravaty bol proste za neslušného. Mám známeho v Rumunsku, kde v jeho kostole zase platí, že kravata je nehorázne neslušná vec. Keď ju muž nosí, takmer sa dopúšťa neodpustiteľného hriechu.
Lepšie je tam radšej prísť v tričku a rifliach, ako v košeli s kravatou :) :D
Teraz keby mal reprezentovať Slovák v kravate, niekde inde by ho mohli považovať za neslušného.
Podobne je to napr. s vlasmi či ochlpením. Keď máš vlasy blond, je to ok? Keď sú premaľované na hnedo, na čierno? A čo keď na zeleno, žlto,..? Alebo prídeš oholený na hladko, či máš fúzy, bradu, strnisko?
Mne sa páči, keď sa vzhľad človeka radšej nerieši a rešpektuje sa jeho voľba. Nikdy nevieš aké (možno aj dobré) dôvody človek má na to, aký vzhľad si zvolil.


cannabis
cannabis | 25.11.2020 13:24

Kollar je v nemocnici, tak sa nepotrebovala velmi vyfintit. :D


Nathanael
Nathanael | 25.11.2020 13:32

perez: S tým Rumunskom a kravatou, to sa mi nejak nezdá... čo poznám Rumunov, tak kravaty nosia a že by práve do kostola nesmeli... aj keď tam nie je katolícka, ale ortodoxná rumunská, tak možno majú nejaký zvláštny predpis...


cannabis
cannabis | 25.11.2020 13:32

vsetkovklude mal by som na Teba jednu otazku. :D

Pisal si o znevazovani zakonodarneho zboru! To mas pocit, ze ten bordel co je tu 30 rokov nie je dokazom toho, ze nas zakonodarny zbor svojou cinnostou znevazuje obcanov tejto krajiny?

Co sa tyka naplni prace poslancov (ak vobec taka existuje), tak mas pocit, ze potrebuju k jej vykonávaniu nejake specialne Ochranne Pracovne Prostriedy podla predpisov BOZP? Alebo ako si to myslel?


vsetkovklude
vsetkovklude | 25.11.2020 13:39

Mne sa najviac páči ako v OĽaNO presadzujú myšlienku nepotrebnosti rôznych komunikačných poradcov, vizážistov, módnych guru a pod., chcú byť autentickí, chápem, len potom tak aj vyzerajú, ako banda šupákov...ešte aj Remišová začala vyzerať k svetu, až keď odišla ku Kiskovi...

Každý, kto tu rozpráva ako uprednostňuje iné veci ako vzhľad, je dobre pokrytecký, lebo prvý vnem je očami...som zvedavý, či by ste ochotne prijali do svojej firmy človeka, čo takto prišiel na konkurz...alebo či by ste trpeli, keby sa Vám zamestnanec v administratíve prechádzal v teplákoch...


vsetkovklude
vsetkovklude | 25.11.2020 13:44

cannabis, aj napriek tomu všetkému, čo sa v tej sále za 25 rokov odohralo, parlament ako základná ustanovizeň demokratického zriadenia musí požívať istú vážnosť. Volení zástupcovia sú nositeľmi tej vážnosti...akú vážnosť má babka v teplákoch a kapciach po nebohom dedovi?

Samozrejme, nie každý musí vedieť čo sa v móde patrí a čo nie, od toho tu existuje také niečo, čo sa volá "dress code" a pokiaľ viem, dokonca taký obmedzenec ako Danko ho presadil aj v NR SR a dodnes platí...tak o čom tu chceš polemizovať?


cannabis
cannabis | 25.11.2020 13:52

Vsetkovklude, vazno si parlament ziskava svojou pracou pre obcanov, nie pre mecenasov svojich stran. :D Ak je parlament zakladnou ustanoviznou kvazidemokratickeho zriadenia, ktore tu mame 30 rokov a narobilo tento bordel v krajine, tak by som im tam dal vsetkym nosit povinne pruhované muklovske oblecenie.

Vaznost u obcanov uz davno stratili. Po tej uz pachtia len milovanici politikov ako si Ty. Pistite o politickej kulture, ale ta uz davno neexistuje, je to len o co najdlhsich prstoch a kostlivcoch, ci mecenasoch.

Nie, ja neviem co je modne, ani ma to nezaujima. Avsak funguje nieco take, ako protokol, alebo eticky kodex. Bud taky dobry a najdi mi to u poslancov NRSR. Ked uz tolko o tom basnis. Firmy eticke kodexy maju, skus si zistit ci ich ma aj nas parlament. A potom to mozno pochopis o com tu pisem.

Ked kazdy vie, co sa sme a co nie, preco to nevedia poslanci? Preco na bezneho cloveka platia pravidla (ktore ti poslanci vymyslia), len na nich nie? Preco na nas beznych obcanov plati konflikt zaujmov a u nich nie? O com tu chcem polemizovat? No o praci tych poslancov. Pisal si o pracovnej naplni. Maju nejaku? Skus mi ju najst.


cannabis
cannabis | 25.11.2020 13:56

No a este jednu vec. Porovnavas pohovor do prace s volbou poslancov? Ak je to tak, preco potom Ty musis v praci plnit ulohy svojho nadriadeneho a poslanci nie? Nie su viazani nicim voci svojim volicom! Dalej by som sa chcel opytat, ci tiez rozhodujes u svojho zamestnavatela o svojej mzde Ty, alebo Tvoj nadriadeny. Lebo poslanci sami sebe odhlasuju platy. Tam je to v poriadku? Ked uz to porovnavas?!


perez
perez | 25.11.2020 13:59

@Nathanael - čo som písal o Rumunsku, je prípad z minulosti. Dnes sa už zrejme posunuli niekam inam. Bol to len názorný príklad


| 25.11.2020 14:03

Vsak pani, vyzorom dochodkyna, reprezentuje obycajnych ludi, tak je oblecena ako obycajny clovek doma, pocas home officu :).


iqwar
iqwar | 25.11.2020 14:06

Slušným oblečením nielenže reprezentuješ sám seba - v tom prípade si rob čo chceš, ale zároveň aj vzdávaš istú úctu ustanovizni kde pracuješ, alebo sa tam niečoho zúčastňuješ. Neviem ako sa pani poslankyňa oblieka keď ide napr. nakupovať, alebo niečo vybaviť do úradu. Nosením teplákov de facto neodvedie horšiu prácu, ale trošku to poukazuje na mieru úcty, ktorú chová voči tejto inštitúcii. Nič viac a nič menej.


vsetkovklude
vsetkovklude | 25.11.2020 14:09

cannabis, moju prácu by som s bežnou neporovnával, veľkú časť náplne práce si určujem sám a odmena za ňu je tiež z veľkej časti podľa môjho výkonu, takže áno v tomto pociťujem istú dávku autonómie, s čím som spokojný...dress code si nakoniec neodsúhlasili, ale tu je porovnávacia štúdia, kde sa v časti IV. dozvieš, aký je úzus vo vyspelom svete...

https://www.nrsr.sk/web/Dynamic/DocumentPreview.aspx?DocID=458431


cannabis
cannabis | 25.11.2020 14:44

vsetkovklude, takze mi chces napisat, ze Ty sam rozhodujes o tom, kolko penazi Ti zaplati zamestnavatel? Ak by boli poslanci plateni od svojho vykonu, tak ako Ty asi by nemali ani na suche rozky. :D


Porovnavacia studia je blbost. :D Je to nejaky resers, nic zavazne, takze pani poslanci nemaju nic co si pisal. Nemaju pracovnu napln, nemaju eticky kodex, jednoducho zase si oni ini ako zvysok slovenska. :D Preco ich potom porovnavas so zvyskom obyvatelstva, tak tomu ozaj nerozumiem.

Mna nejake uzusy a vymyslene veci nezaujimaju. Ja som polozil jednoduchu otazku a nedokazal si mi na nu odpovedat. :D

Takze znova, pisal si o pracovnej naplni poslancov, ale ta neexistuje. Pisal si o nejakych desscodoch, ale poslanci ziadny nemaju. Urcuju vsetko len nam beznym obcanom. Ale sebe nevedia odsuhlasit ani obycajny eticky kodex. Tak o com sa tu potom bavime?

Ty od tej zberby darmozracov a parazitov cakas nejaku kulturu?


 
Nie ste prihlásený, pre pridavanie komentárov sa musíte prihlásiť!
( Prihlásenie | Registrácia )
 
 
loader