Gašo

JG | Kto ma nepozná, môže ľutovať ... kto ma pozná, už ľutuje:)

Prasačiny momentálne nie je možné zobraziť.
jangaso
Vlastiveda tretiakov Zdroj: www.facebook.com
 
argo
argo | 9.9.2017 02:00

toto je iny magorizmus, ucit deti o europskej unii, co potom z nich moze vyrast? ovce, zmanipulovane ovce!1! to by chlapci od kotlebu ine veci dali do ucebnic, ako bolo za tisa dobre, ako nam zidia zle robili..co robili, robia!!!!!!!!11!!


JG
JG | 9.9.2017 08:15

dobre, tvoje ideologické smerovanie už poznáme a teraz by si mohol na pár sekúnd odložiť svoje ideologické okuliare, prečítať si to bez nich a zamyslieť sa nad obsahom toho textu v tej učebnici. Ak je to teda možné. A čo sa týka chlapcov od Kotlebu, tak minimálne tí "reprezentatívni" by si skôr aspoň základné učebnice mali zase prečítať, nie do nich niečo dávať. Teda česť výnimkám, aby som ich všetkých nehádzal do rovnakého vreca...


mavinius
mavinius | 9.9.2017 08:56

v com je pointa vtipu?


nonamex
nonamex | 9.9.2017 09:12

pointa je, ze gaso je kokot


JG
JG | 9.9.2017 09:29

pre mňa osobne je vtipné napríklad to vyjadrenie o vzájomnej podpore štátov aby sme sa mali "rovnako dobre" počnúc (spomenul som si napr. na 7-ročné prechodné obdobie pre otvorenie pracovného trhu), po prirovnanie s úniou tried končiac... Nonamex samozrejme nesklamal, vždy keď dám niečo čo nesedí jeho ideológii, tak som hneď kokot :))


Ja-som
Ja-som | 9.9.2017 09:51

No vzájomná podpora štátov aby sme sa mali rovnako dobre neexistuje? Eurofondy prerozdelované podľa vyspelosti štátov, či podpora pri živelných pohromách a katastrofách je výmysel? Prechodné obdobie chránilo aj náš, nielen západný trh práce, lebo ak by veľké množstvo remeselníkov išlo za lepším zárobkom, tak by si inštalatéra možno hľadal rok.
A k čomu by si Ján gaso prirovnal ty EÚ, aby to najlepšie pochopili tretiaci na ZŠ?
A Argo to myslel ironicky, aspoň dúfam😁


JG
JG | 9.9.2017 10:23

niečo ako reálna snaha o ROVNAKO dobre podľa mňa neexistuje. Všetko sú to iba také kamufláže. Keby existovala, tak nechápem ako by mohlo existovať napr. aj to pravidlo nepriamej úmernosti čím nižšie platy, tým vyššie ceny. Myslím teraz os Nemecko, ČR, SR... Rovnako eurofondy sú na dlhú diskusiu, keďže sám dobre vieš že sú to viazané peniaze a mnohokrát sa za to nasilu robia totálne chujoviny (len aby sa čerpalo), hoci by sa peniaze hodili na úplne iné veci. Prechodné obdobie chránilo hlavne nemecký a rakúsky trh, však keď inštalatér chcel, existovali západné krajiny, ktoré mali trh otvorený hneď. A k škole by som to určite neprirovnával už len z princípu známkovania. EÚ je ťažko k niečomu porovnať. Bol to projekt postavený na zaujímavých myšlienkach, ale jeho realizácia je čoraz žalostnejšia...


blackota
blackota | 9.9.2017 11:45

mno, tak mi pls povedz, ako by si chcel tretiakovi vysvetlit princip solidarnosti medzi statmi, alebo take nie uplne trivialne mechanizmy, ako odvody do spolocnej kasy a nasledne dotacie pre menej "bohate" krajiny, pripadne odovzdanie casti suverenity v prospech sustatia?

nebudes ty tak trochu obmedzeny kokot? ;)


argo
argo | 9.9.2017 12:39

nuž, keby sa na skolach ucilo viac o eu, mozno by to zilo menej obmedzenych kokotov, keby sa ucilo viac o tisovi, aky to bol zmrd, mozno by tu zilo menej obmedzenych kokotov a keby sa deti viac ucili, mozno by tu zilo menej obmedzenych kokotov a clovek by neustale necital, ako nam brusel zakazuje vykonne vysavace


JG
JG | 9.9.2017 12:58

nie som trochu ombedzený, som originál kokot. Čo nečítaš príspevky nonamexa? :) A tou solidárnosťou myslíš napríklad cukor vo výrobku pre Nemecko a glukózo-fruktózový sirup v "rovnakom" výrobku určenom pre Slovensko? No to fakt neviem ako by som im vysvetlil... Inak prečo sa nezameráš na to ROVNAKO dobre? Pretože aj keď budeš s niekým solidárny, tak to absolútne neznamená, že chceš aby ste sa mali rovnako dobre. A ako som už spomínal vyššie, mne vzhľadom na reálne fakty prišlo vtipné hlavne to tvrdenie... Spoločnú kasu vzájomnej pomoci možno deckám vysvetlíš spoločným košíkom s niečím napríklad, odovzdávanie suverenity netuším. Inak zaujímavé, že argo tu už druhý krát hodil koment ako keby mne malo vadiť, že sa deti učia o EÚ. Samozrejme, že ich treba učiť a ešte viac. Ale bez skresľovania reality...

Inak keď sa povie europarlament a poslanci, hneď ma napadne tá legendárna nemecká reportáž https://www.youtube.com/watch?v=s8TLI8bZGz8


blackota
blackota | 9.9.2017 14:16

co ma EU s cukrom v malinovkach? nie je to nahodou o vyrobcovi a spotrebitelovi? odhliadnuc od toho teda, ze v cole bola izofruktoza este davno predtym, ako sme tusili, ze do eu pojdeme ;)

a zameriavam sa na to "rovnako" smerovala tam ta moja otazka, ako chces priemernemu tretiakovi s jeho mentalnou vybavou vysvetlit pomerne zlozite procesy a mechanizmy, sam si povedal ze _netusis_, ale hlavne ze picujes, ako je to napisane ;)

a co sa europoslancov tyka - asi ti uslo, ze to su ludia zvoleni v clenskych statoch - koho sme si tam zvolili, toho tam mame, lud tam chce mat benovu alebo skripeka ci manku, tak ich tam ma, a podla toho to aj tak vyzera ;) davas trochu mimo misu podla mna, mozno pre takeho budembruka by to davalo zmysel, ale z pojho pohladu trepes piate cez deviate.


blackota
blackota | 9.9.2017 14:18

... iank tesim sa, az tam v dalsich volbach tupela navolia magianove koniky, to este len bude zabava - iq88, jazykova vybavenost nula, absolvovana vysoka skola zivota, to budu kadre, ako by ich rodna strana priamo z vyroby vyberala


meh
meh | 9.9.2017 14:39

janci, ale si si vedomy toho, ze slovensko sa s nemeckom nevyrovnalo, lebo mame inu infrastrukturu, inu mentalitu (sak aj ficko sa chvalil, aki sme huzevnati idioti, ked vieme vyzit aj s almuznou) a namiesto toho, aby sme sa zapad snazili dohnat a predbehnut, tak sa tu vsetko rozkradne? pobaltske staty prichadzaju s inovaciami, zatial co u nas dotujeme zahranicne automobilky, ktore si potom privazaju ukrajincov.
to nie je o tom, ze nemci a francuzi nas dostatocne nedotuju, to je len o tom, co sa tu s tymi peniazmi robi - 30 percent ako sprostredkovatelsky poplatok a zvysok sa mina na gycove namestia. ono ta moze srdit, ze nas ma zapad za menejcennych, ale mozeme si za to v podstate sami.


bhave
bhave | 9.9.2017 14:40

Tak su tom to neponal. Autor sam by si mal nieco nastudovat predtym, ako sa robi znalcom v tematike. A nie preberat absolutne populisticke alebo zavadzajuce argumenty mimo misu. Fakt EU(to ani nejdem skusat riesit, ze aj my sme ta EU, ale to tu niekomu fakt doteraz ocividne nedoslo, ironia) moze za to ze tu velka cast ludi voli bandu imbecilov a sociopatov, co nevie vyuzit eurofondy, co robia firmy X a Y (nehovoriac, ze veci sa robili ked sa to ani neriesilo,...) ... a to by bolo fakt na dlho, a ocividne zbytocne...

Mne z tohto zas raz vychadza uz "klasicka" diagnoza vhodna na terapiu: Za vsetko zle mozu vsetci ostatni, nedajboze my sami. A vsetky problemy za nas vyriesi jeden pseudo-hrdina "vodca", len nedajboze my sami...


JG
JG | 9.9.2017 17:03

blackota nepísal som o malinovkách, ale o princípe nahrádzania surovín za lacnejšie a neraz aj menej kvalitné (asi aby sme sa mali rovnako dobre) - a radšej teda ešte dodám, že som nemyslel ani precedove divadielka s Junckerom. To že neviem na akom pochopiteľnom príklade vysvetliť 9 ročnému dieťaťu odovzdávanie suverenity neznamená, že neviem čo znamená slovné spojenie "rovnako dobre", či hej? A co sa týka tých europoslancov, tak neviem či tebe ušlo, že tá reportáž je aj o europoslancoch z Nemecka, Írska, atď. alebo chceš povedať že s volením v iných krajinách to nie je nič lepšie, ako u nás ;)

meh ja netvrdím, že na zaostávaní nenesie Slovensko svoju vinu, iba mi vzhľadom na realitu príde tvrdenie, že sa v EÚ štáty podporujú tak aby sa ľudia v nich mali rovnako dobre príde diplomaticky povedané mierne zavádzajúce :)

bhave neviem kto sa kde robí znalcom, ale okrem eurofondov čo si Slováci predrbávajú svojou vinou, existujú aj ďalšie veci, ktoré do tej teórie vzájomnej podpory pre rovnaké dobro nezapadajú...

A na záver už iba dodám, že podľa mňa sa reálne ani nedá dosiahnuť stav, že sa budú mať ľudia vo všetkých štátoch rovnako dobre, tak nechápem prečo to deťom tlačia do hlavy ako keby to bol nejaký existujúci stav...


bhave
bhave | 9.9.2017 18:13

Mno, ide o to ze tu argumentujes na nejake ucivo pre 3-tiaka ZS. A tvoje argumenty hovoria o rozdiele teorie a reality, pricom vnasas kopec komplexnych argumentov, ktore su obcas mimo toho obsahy na stranke ucebnice samotnej. A argumentujes niecim obcas mimo temu, a minimalne svojou komplexnostou daleko nad ramec moznosti cloveka daneho veku. Ved o tomto sa casto neda bavit s velkou castou dospelej spolocnosti.
Tym padom pre mna ad absurdum.


bhave
bhave | 9.9.2017 18:18

Rovno mozes deti v predskolskom veku ucit, ze mame nejake pravo, ktore plati pre vsetkych rovnako. Ale v realite to platit tak uplne nemusi. To mu isto pomoze v stave ked komplexnost jeho chapania reality jeho a tvoja su svetelne roky vzdialene.


JG
JG | 9.9.2017 18:30

ale však ja tu teraz to ako som to myslel a prečo mi to príde vtipné nevysvetľujem 9 ročným deťom (dúfam).


Ja-som
Ja-som | 9.9.2017 20:56

Základná myšlienka je taká, aby sa všetci v EÚ mali rovnako dobre, že to niektorí berú tak ako náš premiér s našimi ľuďmi je iná vec.
Nič nie je dokonalé, ale z môjho pohľadu sa Slováci ešte lepšie ako v EÚ nemali.
Čo sa týka straty suverenity, rád sa vzdám časti rozhodovacích práv v oblasti daní, miezd a financií ak mi to prinesie viac peňazí v peňaženke a menej byrokracie.Dokonca aj ak by nemci prebrali ministerstvo vnútra by bolo fajn, aspoň by sa menej kradlo a bolo viac lumpov v base. Ale to u nás neprejde, takže suverenitu sme ešte nestratili.
Ťažko sa v takej rôznorodej spoločnosti vyhovie každému, slovákom dvojnásobne. Lebo ako sa u nás hovorí, keď je koze dobre, ide na ľad tancovať.


kesso
kesso | 10.9.2017 07:55

Treba deti učiť že tato myšlienka je zvrátená presne tak ako socializmus aj EU skončí aj ba tom že myšlienka je to pekna ale ludia niesu taki vyspeli! :-)


kesso
kesso | 10.9.2017 07:58

Taky rakušak je úplne chori keď vie že zarábam rovnako a nebodaj beriem ešte aj peniaze na deti tam v rakusku rovnako! :-) a neviem čo by robil keby vedel ze zarabam trikrat toľko! :-D


kesso
kesso | 10.9.2017 08:01

JG deti môžu sudruhovia z Bruselu učiť čo chcú oni nakoniec budu robiť aj presny opak keď budú vidieť že realita ke ina a súdruhovia štia proti dažďu!


kesso
kesso | 10.9.2017 08:01

Sorry štia proti vetru


bhave
bhave | 10.9.2017 10:36

Tak v tomto pripade mne to vtipne neprislo. V zasade mi z toho vychadza humor ala, starsi student ktory sa uci iracionalne cisla sa smeje ziacikovi na ZS, ze sa uci malu nasobilku.
Ostatok mi pride v spojitosti s obrazkom trosku off-tipic, aj ked na debatu by to bolo zaujimave, tak skor niekde/niekedy inokedy.


Ja-som
Ja-som | 10.9.2017 12:06

Kesso nesklamal, nadáva na EU a pritom využíva jej benefity, ako typický kotlebovec.


kesso
kesso | 10.9.2017 13:55

Jasom v nemecku a pre nemcov som makal ani EU este nebolo a plat som mal na slovenske ceny supeer lepsi ako teraz! Vobec mi EU nebude chybat lebo sudruhovia spravili niekde chybu!


Ja-som
Ja-som | 10.9.2017 14:41

EU ešte nebola? To tam robíš už poriadne dlho, si si musel už poriadne zarobiť. Čo tu vlastne taký pracháč ako ty robí? Ukazuje, že za peniaze si rozum nekúpite?
A len tak náhodou voľný pohyb v rámci schengenského priestoru asi nevyužívaš, že? Ani to, že si nemusíš obnovovať pracovné povolenia ti život neuľahčuje.


petersonm
petersonm | 11.9.2017 08:10

Nevedel som, chlape, že základnou jednotkou školstva je trieda!!
Paralela triedy so štátom a školy s Európskou úniou ti nevyšla, a tak ako všetci vidia, že autor učebnice uviedol kok otinu, tak nerozumiem, prečo ju obhajuješ.
Zákony, vyhlášky, menovanie riaditeľov, zástupcov, pedagogické smernice, dislokácia, rajonizácia, štandardy, či čokoľvek iné, čo sa týka školstva je vždy smerované na jednotku školstva a tou je škola. Vieš si predstaviť, keby len také menovanie riaditeľa sa vzťahovalo na triedu?


mod
mod | 11.9.2017 14:33

"pre mňa osobne je vtipné napríklad to vyjadrenie o vzájomnej podpore štátov aby sme sa mali "rovnako dobre"" Ako sam pises "aby sme sa mali" To je oznacenie buducnosti a zo zjavneho dovodu sa hovori o buducnosti lebo to co tu 40 rokov komunizmu napachalo bude este dlho trvat kym upraceme a dostaneme sa na urovej zapadu. Text je bez jedinej zavady. Tak dobre ako sa ma Slovensko teraz sme sa este nikdy nemali. Ako samostatny slovaci uz vobec nie. EU nie je dokonala ale je to zdaleka o najlepsie co slovakov v ich kratkej histoii stretlo. Ak si to porovname s tym co sme tu mali doteraz (nacisticky satelit s Tisom na cele a 40 rokov zlocineckeho komunizmu) je pre mna nepochopujuce ako tu moze niekto pindat na to co tu mame teraz? Malo zarabas? Mas maly dochodok. Za to nemoze EU ale to co sme tu mali pred EU a za to si mozeme my nie EU.


JG
JG | 11.9.2017 22:18

mod ale keď už si ma citoval, tak si mal odcitovať aj to "podľa mňa sa reálne ani nedá dosiahnuť stav, že sa budú mať ľudia vo všetkých štátoch rovnako dobre", ty budúcnosť :) A keď už sme pri tom teraz sa máme tak, ako sme sa ešte nemali tak teda aj ja pridám jedno naj v histórii ;) Inak kto poupratuje tie brutálne dlhy čo sa neustále robia? Dúfam, že nie vojna ako to býva zvykom...


 
Nie ste prihlásený, pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť!
( Prihlásenie | Registrácia )
 
 
loader