Gašo

JG | Kto ma nepozná, môže ľutovať ... kto ma pozná, už ľutuje:)

Prasačiny momentálne nie je možné zobraziť.
jangaso
2. fáza kampane Zdroj: www.facebook.com
 
Ehmm
Ehmm | 4.8.2022 21:51

Ako sorry, ale čo ľudia čakajú, keď volia Obyčajných ľudí?
V jednej práci jedna robotnícka chválila niekdajšieho šéfa, že si obliekol montérky a išiel pracovať. Že každý si vie dať kravatu ale je veľká vec si vedieť dať montérky a ísť manuálne pracovať, to nezvládne len tak nejaký šéf.
Mi to bolo dosť smiešne, že to nie je o oblečení kravaty, a vystavovaní sa, ale radšej som jej to nevysvetlovala.
No a toto je názor na ukážka, čo sa stane, keď obyčajný človek si dá kravatu...


sarmantna teplaren
sarmantna teplaren | 4.8.2022 22:52

Super napisane, Ehmm.


tmiro
tmiro | 4.8.2022 23:05

Ehm, Ako keď som voľakedy pocul že - To sa ti pracuje, keď na teba študujem!


T-Bone
T-Bone | 4.8.2022 23:16

Jeden americký stand-up komik mal o tom vystúpenie. Niečo ako ľudia volia toho alebo tamtých lebo to nie je politik (asi je to pozitívna zmena). Ale aj politik je zamestnanie a dotyčný by ho mal vedieť robiť (samozrejme správne a pre dobro krajiny). A preto je zvláštne, že ľuďom imponujú tzv. nepolitický politici. Ani na obhajobu k súdu si nezvolíš človeka z ulice, lebo to nie je advokát. Ani auto si nenecháš opraviť od pekára, lebo to nie je automechanik atď.


T-Bone
T-Bone | 4.8.2022 23:20

Ja chápem, že niekto z ľudu bude chápať potreby, starosti bežných ľudí, ale to neznamená, že to bude vedieť aj správne pretaviť do zmien. My máme v tomto smere smolu na zlodejov, klamárov, obyčajných ľudí... ideál je, keď je politik niekto, kto si uvedomuje súvislosti, má prehľad o dianí v krajine a vie s týmito informáciami pracovať. Škoda, že takých je len percento a zvyšní darmožráči si len zadky vyvaľujú


Nepochopitelne
Nepochopitelne | 5.8.2022 07:20

@T-bone mas pravdu, ze treba volit ludi co to vedia robit, ale zial tak ten system nefunguje. Nasa uzastna demokracia sposobi to, ze za ministra financii ide clovek, ktory ma len strednu skolu, sam nerozumie financiam a je psychicky chory. Takze teoria je pekna, ale zial to nefunguje.


Mick
Mick | 5.8.2022 11:42

Tak ako Nepochop, tu ludia nechapu, ze demokracia je mechanizmus, ako zvolit zastupcov ludu do parlamentu a samosprav. Očakávať, ze si napriklad fasisti zvolia liberalnu stranu, je naivne. Takze parlament je presny obraz spolocnosti. Co sme si zvolili, to mame. Takze stazovat sa treba na blbu spolocnost, cize na seba samych.


JG
JG | 5.8.2022 12:23

@Mick keby bol parlament obraz spoločnosti, tak 52 miest by muselo byť prázdnych :)


T-Bone
T-Bone | 5.8.2022 12:47

Mick: presne tak. To som tým myslel, že ľudia si zvolia to čo chcú, ale rozhodujú sa častokrát iracionálne. Tým ale nechcem odsudzovať, lebo aj apolitický kandidát môže pozitívne prekvapiť a naopak "profesionál" zlyhať na celej čiare.


Mick
Mick | 5.8.2022 15:01

JG, ok, na 52 miestach by mali posadit figuriny, co by len frflali a to by bolo asi tak vsetko.


 
Nie ste prihlásený, pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť!
( Prihlásenie | Registrácia )
 
 
loader