Gašo

JG | Kto ma nepozná, môže ľutovať ... kto ma pozná, už ľutuje:)

Prasačiny momentálne nie je možné zobraziť.
jangaso
V škole Zdroj: www.facebook.com
 
mack
mack | 22.6.2022 15:03

Môj strýko bol učiteľom v Nórsku a tam to tak funguje. Na rodičovské združenie ide so strachom učiteľ, lebo sa tam idú rodičia sťažovať, prečo sa ich dieťa tak zle učí.


AP
AP | 22.6.2022 16:22

Lebo je blbé.


aaa
aaa | 22.6.2022 16:28

"Lebo je blbé", povie vyhorená, podplatená(vo význame s malým platom) učiteľka, ktorá si svoju frustráciu premieta na deti.


AP
AP | 22.6.2022 16:38

Máš pravdu, to bol taký prvý impulz, lebo keď vidím okolo seba decká, čo si nevedia v desiatich rokoch zaviazať šnúrky (a ďalšie a ďalšie veci aby si nepovedal že je to len o motorických schopnostiach), tak proste slovo blbé je prvé čo mi napadne. Hlavne keď nadávať vie už od útleho veku (susedov štvorročný tento týždeň nadšene opakoval "pi*a", inak nepovie ani slovo). Ale fakt je, že niektoré decká proste nemajú na učenie inteligenčné kapacity. A sú rodičia, ktorí to nie sú ochotní vidieť, považujú ho za malého génia a za všetko zlé môžu neschopní učitelia.
Ono to bol kedysi taký vtip, že keď malo decko zlé známky, dostalo od rodičov na zadok, dnes dostane učiteľ.. Plus podfinancovaní a vyhorení učitelia, rozpadávajúce sa školy, zle nastavený obsah výučby etc.


JG
JG | 22.6.2022 16:39

@aaa v dnešnej dobe si už skôr deti premietajú frustráciu na učiteľov. Však učiteľ sa nemôže na dieťa už pomaly ani škaredo pozrieť, aby mu tam niekto nenebehol to riešiť :D


Nathanael
Nathanael | 22.6.2022 21:01

Blbý je systém, ktorý čaká, že ryby budú vedieť liezť na stromy a veveričky plávať...


Luqi
Luqi | 23.6.2022 07:45

aaa, asi máš zlé skúsenosti s učiteľmi... ale pravda je taká, že keď to decko a jeho rodičia majú vzdelanie fakt u predele, tak učiteľ nezmôže nič.


Luqi
Luqi | 23.6.2022 07:54

ešte doplním. rodičia, na miesto toho aby donútili to decko sa učiť, tak sa chodia sťažovať a vyprosovať aby decko malo na vysvedčení lepšiu známku. Nároky na vedeomosti odkedy som ja chodil na Zš išli riadne dolu. Ja si pamatám, že na 1 som musel odrecitovať učivo sám, dnes je toho učiva menej a väčšinou sa skúša cez otázky, lebo žiaci nevedia súvislo povedať z učiva ani 5 viet. Lebo ak by bola latka nastavená tak ako ked som ja chodil na ZŠ (90-roky), tak polovica žiakov by prepadla. Mám možnosť niekedy vidieť písomky žiakov ZŠ, a ked vidím aké odpovede dávajú tie decká a že nevedia úplne základné veci, tak môžem povedať, že nám rastie generácia nevzdelaných tupcov.


 
Nie ste prihlásený, pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť!
( Prihlásenie | Registrácia )
 
 
loader