Gašo

JG | Kto ma nepozná, môže ľutovať ... kto ma pozná, už ľutuje:)

Prasačiny momentálne nie je možné zobraziť.
jangaso
Vyznieva to smiešne, ale vraj to funguje Zdroj: www.facebook.com
 
Len tak
Len tak | 12.5.2022 15:33

A s ruským medveďom to bude obdobné, ale zdá sa mi, že najlepšie ho je sledovať z diaľky cez hľadáčik.


Marcus Phoenix
Marcus Phoenix | 12.5.2022 16:04

Tak je tak, keď kokotko Púchovský dáva rady od stola... Radšej nech zorganizuje nejaký výlet do Colorada pre fanúšikov, to mu ide lepšie.

Nie je tomu tak dávno, čo jeden fotograf z lesníckej univerzity dával na TA3 rady ako reagovať na stretnutie s medveďom. Stretol sa s nimi viackrát, vždy z toho vyšiel bez újmy. V skratke to bolo o tom, že medveď je nebezpečný, len ak ho človek prekvapí. Pokiaľ medveď o človeku vie, ide mu z cesty. Ak sa však stretnú, medveď nevie čo čakať a skúša. Vo všeobecnosti platí, že ak človek začne utekať, v medveďovi sa zapne lovecký inštinkt a aj keby nechcel, tak automaticky začne nahánať "korisť". Treba sa mu práveže pozerať do očí a nesklápať zrak, čo šelma môže brať ako podriadenia sa a dodá jej to odvahy. Treba zväčšiť svoj objem, roztiahnuť ruky a ak je medveď pokojný, pomaly ustupovať. Stále sa na neho pozerať, nikdy sa neotočiť. Ak medveď skúša a urobí krok vpred, človek by mal tiež urobiť krok vpred. Pre medveďa to je signál, že človek sa ho nebojí a z konfrontácie vycúva. Aspoň tak to mal vždy on. A určite budem veriť skôr odborníkovi, ako jeblinke chalanovi čo písal fančlánky o Avalanche a nejakým nedopatrením si ho PZ dal za admina FB.


musimreagovat
musimreagovat | 12.5.2022 16:44

Medveď až tak často neloví. Živí sa skôr tým čo nájde. Nepotrpí si na čerstvé mäso.


Marcus Phoenix
Marcus Phoenix | 12.5.2022 17:16

Je to šelma a má vrodený inštinkt. Akonáhle pred ním začneš utekať ide po tebe a nemusí byť ani hladný, ani nič.


Komisar Mex
Komisar Mex | 12.5.2022 17:20

@Marcus Sak ste v podstate napisali podobne veci. Nepoznam toho admina tak sa nezastavam, ale...on akurat pisal ze nepozerat do oci a ty ze hej :) Inak ostatne dobre doplnenie, a to roztahovanie ruk asi pomaly, nie prudky pohyb.

Pohlad do oci vyjadruje agresivitu, pohlad dole zase submisivitu, podla mna najlepsie pozerat tak dva metere vedla neho. Ani agresivne, ani submisivne...take pasivne, je mi jedno ze je tam, moze kludne odkracat. Mozno si bude mysliet ze som skulavy a nevidim ho, ale hold...ak odide nech si mysli co chce :)

Inak vystizny komentar na FB pod tym prispevkom, dufam ze sa autorka nenahneva ked ho tu skopirujem: "Pri stretnuti s medvedom,by mi zdreveneli nohy, vyplestila oci, nevysiel by zvuk a mozno by som skolabovala. Medved by ma nechal tak, alebo odniesol detom na veceru.":D


Lucy in boots
Lucy in boots | 12.5.2022 18:18

Ja som stretla len kanadského baribala a ten môže mať rozdielnu psychologiu od toho nášho. Večer pomaly sa stmievalo, on si niečo žral v riedkom lesíku, teda bol zaneprázdneny, keďze v lete treba pred zimou naplniť metabolické zásoby. Pánabeka, skoro som oňho zakopla. Len taký čierny tieň predo mnou vyskočil a pomaly odkráčal k ceste, prekročil asfaltku a začal sa pásť tam, 40 m odomňa. Po ceste nič netušiac prešli akurát 2 bicyklisti. Fucking dangerous. Fakt som nevedela čo si mám z toho správania medveďa myslieť. Volala som naňho, dívala sa jeho smerom, potom sa otočila a odišla. Čo som počula, tak na Slovensku otvoríte jogurt a vyskočí medveď. Zaobstarajte si štipľavý bear spray (treba schovavať pred malými deťmi a debilmi) a tam kde meďo chodí, choďte s revajúcim tranzistorákom.


Len tak
Len tak | 12.5.2022 18:46

Kanadskí medvedi sa s našimi nedajú porovnať, v Kanade má určite každý svojho psychoterapeuta.


Lucy in boots
Lucy in boots | 12.5.2022 19:37

Ja len, že baribal alebo čierny americký medveď nie je zďaleka tak útočný ako grizzly. Ale čo je viem ako je to v porovnaní s európskym hnedým. Medveď bol voľakedy na Slovensku také zviera, že si nikdy nebol schopný vidieť, vychádzal z hlbokého lesa len v noci, človeka cítil na kilometre a obchádzal na sto honov. Teraz aby si sa s ním bol v sade o ovocie.


Andrej
Andrej | 12.5.2022 19:58

Co treba robit ked stretnete medveda? Nic, medved sa o vsetko postara.


Hovado
Hovado | 13.5.2022 07:55

Ľudia sa s medveďmi stretávajú čoraz častejšie lebo sa premnožili. Ale strieľať sa nesmú, to je vražda


 
Nie ste prihlásený, pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť!
( Prihlásenie | Registrácia )
 
 
loader