Gašo

JG | Kto ma nepozná, môže ľutovať ... kto ma pozná, už ľutuje:)

Prasačiny momentálne nie je možné zobraziť.
jangaso
Sú chránení Zdroj: www.facebook.com
 
theory
theory | 18.12.2021 22:36

otázka:"Kolega Vladimír Šnídl, ktorý sa venuje hoaxom, nedávno zdieľal citát: Kým nebude povinné očkovanie, tak by mohlo byť povinné vypnúť internet. Mnohým by to zachránilo život. Súhlasíte?"

Caouotav: "Áno, na prvú. Devastačný vplyv sociálnych médií, šírenie dezinformácií, bludov, výmyslov a amaterizmu má priamy dosah na pandémiu a rozkladá spoločnosť zvnútra. Nie je to len môj dojem, rozprávame sa o tom aj s hlavami štátov iných krajín."

A tak veľká snaha prekrútiť jej slová, však?

Povedala, že ak by niektorí nemali prístup na internet, možno by to zachránilo ich život.

Je to pravda.

Nepovedala, že je jej srdcu blízke vypnutie internetu. To je klamstvo.


salamoon
salamoon | 18.12.2021 23:03

video som videl, skor to prekrucas ty.... otazka bola o povinnom vypnuti internetu.... ani v otazke, a ani v jej odpovedi nebolo ziadne konkretizovcanie o vypnuti netu iba "niektorym ludom"...."ktorym by to zachranilo zivoty".


Jojojo
Jojojo | 18.12.2021 23:06


Jojojo
Jojojo | 18.12.2021 23:39

Salamoon a keby povedala, že "niektorým ľuďom", tak by to bolo vporiadku? Akože obmedzím ťa na slobode len tak, preventívne, lebo podľa mňa si nesvojprávny?
A toto zahlási prezidentka? Čo vám hrabe? A ani brvou nemihne, keď novinársky etalón nezaujatosti (Tódová) nazve Fica extrémistom, Tarabu fašistom... Ona chce niekoho spájať? Aj títo páni majú svojich voličov, ak bolo cieľom rozhovoru ich nasrať, tak gratulujem. By ma zaujímalo, ako chce po tomto rokovať s takým Ficom o hocičom.

Btw. spoločnosť rozdeľujú dezinformácie, ak to ešte neviete.


Jojojo
Jojojo | 18.12.2021 23:47

Druhá taká hviezda je Hanzelová: "Asi sa zhodneme, že my dvaja tu sedíme ako vzdelaní ľudia, ktorí dostali možno lepšiu štartovaciu čiaru ako niektorí iní, nie každý robí informované rozhodnutie, nie každý má kritické myslenie, vzdelanie, nie každý dostal do vienka to čo my dvaja, že sa vieme racionálne rozhodnúť..."
WTF?! :D


theory
theory | 19.12.2021 00:12

ja som dal copy/paste rozhovoru napísaného v N-ku

názor nech si každý spraví sám


sarmantna teplaren
sarmantna teplaren | 19.12.2021 00:42

Je cas davat do ust „demokratom“ typu Fico, Blaha, Kotleba atd. tiez vymyslene a prekrutene vyroky alebo vyroky vytrhnute z kontextu a sirit to po nete.

Sak ked si citas komenty pod takymito bludmi, tak vidis, ze nikoho skutocnost alebo kontext nezaujima.


salamoon
salamoon | 19.12.2021 00:55

myslela to dobre, ale uz povodny vyrok povodneho autora o vypinani internetu je mierne napisane somarina....


sarmantna teplaren
sarmantna teplaren | 19.12.2021 01:04

Inak, v tom prepose chyba kus otazky, kde je aj tvrdenie o vyhrocovani situacie na socialnych sietach pred volbami a pocas pandemie. Potom ten vyrok a otazka, ci s tym suhlasi.

V odpovedi chyba veta „a neanalyzujem ten vyrok“. A sama nehovori nic o vypinani internetu pre jednotlivcov ani pre vsetkych.

Vklada sa jej do ust nieco co vobec nepovedala. Ani explicitne ani implicitne.

https://dennikn...-video/?ref=inm

Od 11. minuty…


JG
JG | 19.12.2021 07:27

@theory keďže Denník N už dlhšie kvôli prekrúcaniu reality nečítam, ďakujem, že si mi potvrdil, že sa nič nezmenilo a Denník N aj naďalej prekrúca. V tej reálnej otázke napr. časť "venuje sa hoaxom" vôbec nebola a naopak reálna odpoveď začínala slovami "áno, na prvú a neanalyzujem ten výrok, ale je mi to nejakým spôsobom srdcu blízke... " Zaujímavé, že ani @sarmantna teplaren tieto podstatné slová nevypichol hoci tie sú pointou tohto vtípku :) Až začínam mať obavu, že všetci čo sa tu zrazu tak pri tomto nevinnom vtípku po divnom Zuzaninom výroku vyrojili majú síce plnú hubu slobody a demokracie, ale v skutočnosti majú zmýšľanie kovaných súdruhov ako pani Zuzana :))


theory
theory | 19.12.2021 07:52

JG, pretože je evidentné, že nechce nikomu vypínať internet. Celú tú paralelu použila na to, aby poukázala na veľkú nebezpečnosti dezinformácii na internete. V tom má úplnú pravdu.

Ľudia tak veľmi chcú poznať 'pravdu', že odmietajú odborné poznatky tisícov vedcov overené na stovkách tisíc prípadov, a radšej veria šarlatánom, ktorých je 5, ale sú o to hlasnejší.

Ľudia pijú savo v dobrej viere, že to je zázračný liek, ktorý farmafirmy nikdy nedosvedčia, lebo by prišli o zisk. Ľudia si kupujúceho kvapky na srsť operencov a pijú ich (na Slovensku!), ľudia si kupujú pasty pre kone a konzumujú to v dobrej viere, že si zachraňujú život. Všetko im to nabulikal niekto na webe.

Každý normálny človek pochopí, že Čaputová nejde nikomu vypínať internet.

Blaha zo hneď komentoval ako snahu Čaputovej obmedzovať práva.

Je to prekrútenie toho, ako to myslela.

Rovnako ako keď sa prekecla, "aby sa ľudia nebáli na Slovensku zomierať", pričom sa obratom opravila a bolo jasné, že tým myslela, aby sa ľudia nebáli staroby a dožitia.

Napriek tomu jej stále vyhadzujú na oči, že chce, aby sa tu dobre zomieralo.

Mladý Kaliňák zadrie, že lekári "neboli odškodnení za to, že zomreli, ako lekári, ako sestričky", ale Blaha na neho neútočí...

https://youtu.be/a6ny5qlGn4g

Preto je to celé dezinformácia, lebo sa prekrúca význam toho, čo povedala a čo tým myslela.

Sorry, len blázon si môže myslieť, že Čaputová má teraz program na vypínanie internetu...


Nathanael
Nathanael | 19.12.2021 08:22

Jojojo: Aj Hitler mal svojich voličov - to nie je argument, že sa s ním musí baviť. Ja verím, že sa s nimi ani baviť nebude musieť - ideálne by bolo, keby bol jeden v base a druhý mimo parlamentu...


JG
JG | 19.12.2021 08:36

@theory teba nepovažujem za hlúpeho, takže keď sa zamyslíš nad celou tou podstatou dezinformácií, hoaxov atď tak určite prídeš nato, že jadro problému je úplne niekde inde a tamto slúži iba ako odpútavač pozornosti od podstaty problému. Pomôcka: skús sa zamyslieť čo vedie ku strate tvojej dôvery ku niekomu ;) A presne tam je ten dlhé roky neriešený problém. Ani milióny a milióny hoaxov a dezifnormácií by nemali absolútne žiadnu váhu, keby...


T-Bone
T-Bone | 19.12.2021 09:12

@JG: keby?
Sú dva spôsoby ako stratiť (naštrbiť) tvoju dôveru v niekoho: priamo a nepriamo. Priama cesta je keď ho vidíš jednať mimo rámec, ktorý si u neho poznal. Teraz nebrme do úvahy možné vnútorné činitele takejto zmeny ako sú napríklad strata v rodine, finančné alebo zdravotné problémy. Len prostú zmenu resp. odhalenie skutočnej podstaty človeka.
Nepriamo sa tak môže stať na základe prvotnej informácie. To je taká záludná vec, kedy sa k tebe dostane (hoc nepravdivá/nekompletná) informácia o dotyčnej osobe. A ono je veľmi ťažké túto prvotnú informáciu prebiť pravdou, nakoľko má silu značne naštrbiť dôveru. A na tomto princípe častokrát fungujú médiá. Častokrát skreslené, neúplné alebo len domnelé infošky, len aby to bola úderná senzácia a potom je dokazovanie pravdy o to komplikovanejšie.


Jojojo
Jojojo | 19.12.2021 10:08

Nathanael: ...a ich voliči mali vypnutý internet.


sarmantna teplaren
sarmantna teplaren | 19.12.2021 10:11

Slovensko si slusneho politika/politicku proste nezasluzi.
@JG neviem o com tocis, nevypichuj slovicka ale pocuvaj celu otazku a odpoved. NIKDE tam nie je ani naznak, ze chce niekomu obmedzovat slobodu alebo nebodaj vypinat internet. Neprehanaj to s tym puncom. A vtip v tvojom prispevku som mimochodom tiez nepostrehol...
Podstatou problemu je, ze ludstvo osprostieva. Ludia prestavaju chapat jednoduche suvislosti, nie to este komplikovane. A kedze nechapu, vymyslaju si svoje vlastne, ktore im davaju zmysel. A kedze to vedia vysvetlit po svojom, neveria odbornikom, ktory samozrejme komunikuju na inej urovni. A dalej, tieto urovne sa neprelinaju a preto ta nedovera.


JG
JG | 19.12.2021 11:33

@T-Bone keby sa neojebávalo (a nemyslím teraz len vyslovené lži, ale aj vyhovujúce polopravdy, prekrúcačky, zatĺkačky atď) a prípadné neúmyselné omyly a chyby sa úprimne priznávali, tak by bola dôveryhodnosť inštitúcií, médií, politikov atď úplne niekde inde ako teraz...

@sarmantna teplaren, nebol som to ja kto vypichol že chýbajú slovíčka „a neanalyzujem ten vyrok“ ale zabudol vypichnúť slovíčka nasledujúce "ale je mi to nejakým spôsobom srdcu blízke" :) To že ľudstvo osprostieva je jedna vec, ale to že sa klame a odrbáva čoraz viac je vec druhá... A máš samozrejme pravdu, keď niekto poviem, že mu je svojim spôsobom srdcu blízke "chrániť" nezaočkovaných povinným vypnutím internetu, tak nie je tam náznak, je to povedané na rovinu. Môžeme akurát tak polemizovať nakoľko to bolo myslené reálne a nakoľko ako forma čierneho humoru :)

PS.: punč som už roky nepil:)


sarmantna teplaren
sarmantna teplaren | 19.12.2021 11:48

Kua JG, vypocuk si tu nahravku. Ona vravi „… a neanalyzujem ten vyrok. Ale je mi to nejakym sposobom mojmu srdcu blizke. Suvisi to s tym, co hovorime. Ze ten devastacny vplyv socialnych medii, sirenie dezinformacii, bludov a vymyslov …. rozklada soolocnost zvnutra. „. Kde tam citas vypinanie internetu?


sarmantna teplaren
sarmantna teplaren | 19.12.2021 12:09

Cely rozhovor rozprava rozumne, rozhladene, ziadny lacny populizmus, ziadne plytke vulgarizmy. Chapem, ze proti niecomu takemu sa da bojovat len stupidnymi vymyslami, ktore si to patricne publikum nepotrebuje overovat.


bronski
bronski | 19.12.2021 13:16

@JG
dennikN necitas lebo prekruca svojim komentovanim. mozem sa opytat co teda cita JG? ( mozno daj radu mne co citat..)

dezinformacia je jedna vec , autor resp siritel druha
autor by mal byt ' vypnuty', nieco na sposob Trumpovych twiter, fb uctov...
keby sa to iste stalo blahovmu tarabovmu ficovmu uctu a drvivej vecsine (ex)kotlebackych manipulatorov, svet by sa nezastavil tocit a bolelo by to par tisic followerov na mar tyzdnov mozno mesiacov, nam ostatnym lucidnym by to tiez asi nevadilo :)

tento manipulacny informacny sum, nazvime to rovno smog by sa mal dat poriesit


salamoon
salamoon | 19.12.2021 13:54

sarmantna teplaren | 19.12.2021 11:48

Kua JG, vypocuk si tu nahravku. Ona vravi „… a neanalyzujem ten vyrok. Ale je mi to nejakym sposobom mojmu srdcu blizke. Suvisi to s tym, co hovorime. Ze ten devastacny vplyv socialnych medii, sirenie dezinformacii, bludov a vymyslov …. rozklada soolocnost zvnutra. „. Kde tam citas vypinanie internetu?

KUA, ze by v otazke na ktoru odpoveda? :D


sarmantna teplaren
sarmantna teplaren | 19.12.2021 16:10

Salamoon - nie. Ta otzka je tiez podstatne dlhsia. A kazdy priemerne inteligentny clovek, co to pocuje cele a nie je konfrontovany len z neuplne skopirovanym vyrokom, pochopi, ze suhlasi s tym, ze socialne siete zasahuju do volieb a ze mnohi umieraju preto, ze veria tym bludom sirenym na socialnych sietiach. A ze je to problem pre demokraciu (vid skandal okolo cambridge analytics). A ze jej sa to tyka tiez kedze sa do nej na sietiach obuvaju typkovia ako Fico, Blaha, Matovic a pod. Je nehorazne smutne, ze na slovenskom politickom socialnom svete ma najvacsi vytlak niekto ako Blaha (skoda len, ze to nie je intelektualny vytlak).

Takze ak tam stale vidis nieco ako vypinanie internetu caputovou, co tam ani naznakom nie je, robim si starost, ci dosahujes priemernej inteligencie.


sarmantna teplaren
sarmantna teplaren | 19.12.2021 16:19

Nech sa paci ak nemas dennik n. Tu je cela otazka a cela odpoved

https://youtu.be/Wp-Ky0gocQo


Jojojo
Jojojo | 19.12.2021 16:19

Žužu dobre vie, aké sú sociálne siete nebezpečné. Veď aj vďaka nim vyhrala voľby bez toho, aby ju predtým niekto poznal.


sarmantna teplaren
sarmantna teplaren | 19.12.2021 16:22

Vyhrala volby klamstvom a sirenim bludov a manipulovanim verejnej mienky na socialnych sietach??


bronski
bronski | 19.12.2021 16:54

jojo
hlavne aby si to uvedomil ten jednobunkovy plankton co voli smer- socialnu demagogiu aj s jej nacionalnym apendixom
=====================================================
koho ineho si vycapil autor sloganu
''Ak máte plné zuby pravicových liberálov, rusofóbov a antikomunistov, ste na správnej stránke.'' na svoj FB ucet
huckanie proti prezidentke mu ide znamenite


Jojojo
Jojojo | 19.12.2021 17:36

ST áno, vyhrala aj vďaka manipulovaniu verejnej mienky cez big data, ktoré sa analyzovali aby sa presne zistilo, čo ktorí voliči chcú počuť. To už je trochu iný level kampaňovania, ako guláš a pivo pred voľbami. Dnes sa dá vytvoriť priam modla.

bronski neviem, nechodím na FB. Blaha? :) Ale k tým antikomunistom by som sa pridal - však vás tu aj bijem!
Ale ak je to Blaha, tak on myslel ešte starú gardu súdruhov a s tými by som si zase rád pokecal.


bronski
bronski | 19.12.2021 17:39

ty ho necitas bo ani nemusis, hlavne ze vies co si mysli lubosko, to uz neni nahoda :D :D

blaha by trpel najviac keby mu zavrel FB ucet, moc daleko od toho nie je,


Jojojo
Jojojo | 19.12.2021 17:46

Ja som Blahu čítal ešte pred 10-15 rokmi, keď písal ľavičiarske články na Nové slovo a vtedy to veľmi neprepínal, preto poznám jeho názory. Asi mu ten FB tiež uškodil...


sarmantna teplaren
sarmantna teplaren | 19.12.2021 17:47

@jojojo: manipulovala? To mas odkial? Fico povedal?


 
Nie ste prihlásený, pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť!
( Prihlásenie | Registrácia )
 
 
loader