JG

Ján Gašo

JG | Kto ma nepozná, môže ľutovať ... kto ma pozná, už ľutuje:)

Prasačiny momentálne nie je možné zobraziť.
jangaso
Abstinent Zdroj: www.facebook.com
 
(/)
(/) | 31.7.2021 17:35

ano.

akurat ze pri tych zvysnych ockovaniach bola s tebou manka, ktora by ti flajsla z kazdej strany, ak by si zacal vymyslat take picoviny, ako dnes ;)


| 31.7.2021 17:56

Na vojne so mnou mamina nebola!


| 31.7.2021 17:57

Svedkovia Covidovy teste sa cez zimu bude Booster Vakcina! ;-)
https://www.dai...ree-people.html


JG
JG | 31.7.2021 18:01

@(/) ty si po 18tke neabsolvoval žiadne očkovanie ???


Katolibanec
Katolibanec | 31.7.2021 18:32

@JG a ty ano? Pokial viem, tak vsetky povinne ockovania su do 12rokov a potom uz len tetanus a zaskrt po 30 rokoch


Daniel
Daniel | 31.7.2021 19:15

Pri opakovanej tetanovke bola iba otázka, či mi ju dajú hneď na preventívke, alebo sa objednám. Nič také, či chcem, alebo nie.


| 31.7.2021 19:21

Katolibanec tetanovka je po 10 rokoch aspoň na vojne ju davali


mj
mj | 31.7.2021 19:56

A kolko z tych "vsetkych" absolvovanych bolo dobrovolnych ?


JG
JG | 31.7.2021 21:30

@Katolibanec áno tetanovku som mal naposledy 10.10.2011 IMOVAX D.T. ADULT :)


mj
mj | 31.7.2021 21:35

JG ockovanie proti tetanu je povinne :)


Katolibanec
Katolibanec | 31.7.2021 21:39

Tetanovka sa teraz dava kazdych 15. Ak mate lekarku, ktora este pameta Masaryka, tak asi vam davaju kazdych 10...


mj
mj | 31.7.2021 21:45

Bežné preočkovanie – jedna 0,5 ml dávka každých 10 rokov.

https://www.adc.sk/databazy/produkty/pil/imovax-d-t-adult-779812.html


Katolibanec
Katolibanec | 31.7.2021 21:52

Urad verejneho zdravotnictva
https://www.goo...Ko3UT2I2LVTXWH5


JG
JG | 31.7.2021 22:26

@mj tak nato že to je povinné ma teda vôbec nenútil :) Inak predtým som dostal tetanovku 12.10.1994 :)


Daniel
Daniel | 31.7.2021 22:42

JG -> Buď nechodíš na preventívky, alebo na to tvoj lekár kašle. Už tak, či onak, na zdravotné komplikácie, pre nepodanú tetanovku môžeš umrieť len ty a nikoho nenakazíš.


Marcus Phoenix
Marcus Phoenix | 1.8.2021 00:44

To akože si myslíte, že taký človek neexistuje? Ten kto nemá vakcínu proti kovidu akože všetky predchádzajúce očkovania pretrpel, lebo mu nedali na výber a znásilnili ho? Vy ste teda dobre jebnutí... 95% Slovákov nemá s očkovaním problém, antivax bláznov je tu minimum. Kovid je výnimočný prípad.


Daniel
Daniel | 1.8.2021 07:58

Marcus Phoenix -> Áno, Covid je výnimočný prípad v tom, že medicína a veda dokázali, za prispenia financií a nižšej byrokracie vlád, spojiť svoje sily a využili pokrok v podobe mRNA vakcín (aj keď nová technológia neznamená automaticky úspech - CureVac), aby za relatívne krátky čas, pri dodržaní všetkých predpísaných postupov, dokázali vytvoriť účinný nástroj na potlačenie choroby, ktorá postihla celý svet. Celý tento "humbuk" okolo spôsobuje len sekta antivaxerov, hlučnej menšiny tvrdohlavých hlupákov a vystrašených ľudí, ktorí týmto dvom skupinám emocionálne podľahla. Kým prvým dvom skupinám žiadny argument zmeniť názor nepomôže, tá tretia potrebuje zrozumiteľnými informáciami pomoc, aby sa zo svojej fóbie a spod vplyvu prvých dvoch vymanila. Žiadne lotérie, uplácanie, reklamné šoty so známymi osobnosťami, presviedčacie kampane, ale stále dookola opakovať informácie zrozumiteľnou formou. Podľa mňa. BTW, vďaka mRNA technológii teraz vzniká prvá účinná vakcína proti malárii.


JG
JG | 1.8.2021 11:07

@Daniel poslednú preventívku som mal 2020 a lekára mám myslím dobrého. Nemal by si tie lehoty tak prežívať, ono ak ťa má jebnúť tak ťa jebne bez ohľadu nato ako sa tomu budeš brániť :)

A celý ten humbuk podľa mňa spôsobuje, že sa tlači na pílu štýlom, aký nemá obdobu (začalo to niekde na začiatku pri dehonestovaní ľudí čo si dovolili vysloviť, že ono to nemusí mať prírodný pôvod...) + to ide ruka v ruke s doslova iracionálnymi krokmi, ktoré dávajú esá do ruky aj tých najväčších kreténov. Jednoducho zdravý rozum išiel pri tejto pandémii úplne bokom a kým jedna strana je vypatlaná a neberie žiadne argumenty pre, druhá strana zasa žiadne proti (automaticky začne urážať, zosmiešňovať,...)...


Lucy in boots
Lucy in boots | 2.8.2021 00:15

Pokiaľ mne je známe, tak všetci antivax dostali minimálne ako deti všetky povinné očkovania. Potom sa však dostali k nemainstreamu na nete a precitli - Očkovanie zabíja. To je úplne rovnako ako niekto kto vyrastal do zdravia a sily vďaka vajíčkam, mäsu, mlieku, potom prečítal Čínsku štúdiu a už sa nenechá zabíjať živočíšnymi potravinami.


Lucy in boots
Lucy in boots | 2.8.2021 00:28

JG žiadne argumenty proti plosnemu povinnému očkovaniu v podstate neexistujú. COVID je celospoločenský problém ktorý nás všetkých do jedného paralyzuje.to nie je otázka či ja budem zdravý, ale či všetci budeme v p.deli s nahubkami drepiet doma roky. Ekonomickú katastrofu si pripočítaj. Ja už mám toho dosť. Prevenciu ťažkého COVID-u už máme. Nechcem nosiť náhubok 10 rokov kvôli idiotom čo si nevedia zrátať 2x2. Vždy to tak bolo. Ľudia sú buďto tupi alebo pripeceni, urobiť aj to čo je treba, vtedy keď je to treba, tak bolo nariadené povinné očkovanie proti chorobám ako ho poznáme dnes. Na chapavost ľudu sa neradno spoliehať. Predstav si, žeby sme s takýmto prístupom hasili lesný požiar. Haste ak chcete, ak nie nehaste.


Xytrolin
Xytrolin | 2.8.2021 01:22

Ja by som tentrokrat celkom suhlasil. Ak je niekto dobrovolne, bez donutenia, natlaku a dozoru z tretej strany zaockovany, alebo teda absolvoval vsetky ockovania, len nie proti Covidu, tak by sa nemal volat antivaxer, ale jednoducho senilný...


JG
JG | 2.8.2021 07:51

@Lucy in boots ja som nehovoril iba o plošnom očkovaní, ale celkovo o covide a opatreniach súvisiacich s ním... Očkovaním to vyvrcholilo...

Ale aj pri žiadnych výhradách k očkovaniu... Povedz to do očí niekomu, komu po očkovaní pošiel niekto blízky... Áno, sú to maličké čísla, ale dostáva ma do vývrtky, keď sa niekto tvári, že tí nešťastníci neexistujú... Ja sa prikláňam k cielenému nie plošnému očkovaniu, nakoľko dosiahnutie percenta preočkovanosti potrebného pre kolektívnu imunitu je v súčasných podmienkach nereálne - kto tvrdí opak, úmyselne klame. Rovnako ma vytáča do vývrtky, keď na jednej strane kokoti chcú očkovať deti pre ktoré ako ukazujú známe dáta covid neznamená v podstate takmer žiaden problém (dôvod aby ho neroznášali), ale očkovaným otvárajú všetky hranice bez testovania, karantény (hoci ho preukázateľne roznášajú-odporúčam pozrieť poslendné znepokojujúce dáta z CDC). Jednoducho nechápem tú bláznivú logiku tlačenia na plošné očkovanie, keď covid preukázateľne plošne zatiaľ nezabíja... A tajne dúfam, že sa to vďaka očkovaniu nezmení...


mj
mj | 2.8.2021 08:25

JG o ako cielenom ockovani prosim pekne hovoris ? Ty nevies vopred kto skonci v nemocnici a kto zomrie na covid. Rovnako to nevies pri ockovani. Nepoznam NIKOHO kto tvrdi, ze neexistuju ludia , ktori pravdepodobne zomreli na nasledky ockovania, cituj jedneho. Ale poznam tlupu, ktora tvrdi, ze kazde umrtie po vakcinacii sposobila vakcina. Niektori to tvrdia aj u ludi, ktori vakcinu ani nedostali.
Co sa tyka deti, to nie je vobec take jednoznacne ako tvrdis. Napriklad na Floride je v nemocniciach rekordny pocet deti v suvislosti s covidom, niektore dokonca na ventilatoroch. Z udajov z UK vyplyva, ze asi 13 percent deti trpi dlhodobym covidom. Cize ano, su ludia co to vidia cierne, ale ty to zase vidis na bielo...


Daniel
Daniel | 2.8.2021 09:12

JG -> Aj ovcie kiahne, ked ich dostane ockovany proti nim, sa nim mozu v malej miere sirit dalej. Ale ockovany je chraneny pred silnym priebehom. Neockovany si to uzije "se vším-všudy". Kazda vakcina sveta tak funguje. Kto chce byt chraneny, sa ockuje. Nie preto, aby po pripadnom nakazeni nesiril dalej, ale aby bol chraneny. Sa netvar, ze si teraz spadol z Marsu a je to pre teba novinka. Lebo ak ano, tak potes pan Boh. Ockovanie je ochrana ockovanych a ak je dosiahnuta kolektivna imunita, tak chrania tym aj tych, co sa ockovat nemozu (ci nechcu), pretoze bariera vakciny je dostatocne silna na to, aby reprodukcne cislo kleslo na minimum. Lenze na jej dosiahnutie sa musi prestat s tymto egoizmom. Ak by si totiz chcel selektovat, kto na vakcinu moze umriet a kto nie, chcel by som vediet, aku vestecku gulu by si na to pouzil, ked na covid umieraju aj ludia, ktori su medicinsky absolutne zdravi.


JG
JG | 2.8.2021 16:21

@mj keď niekto prehlási, že proti plošnému očkovaniu neexistujú ŽIADNE argumenty, tak buď popiera tých nešťastníkov, ktorých smrť je spojená s očkovaním, alebo pristupuje k životu a zdraviu jednotlivca ako adolfova družina t.j. nadradzuje masu nad človeka a pár tisícok mŕtvol je pre neho "zanedbateľná strata" pri vidine jeho pokusu o kolektívnu imunitu... S covidom zápasíme už dosť dlho nato, aby sa z čísiel o úmrtiach a hospitalizáciách dalo vydedukovať, na koho treba očkovanie zamerať... A presne tak ako dáta ukazujú, čomu a komu najviac vakcína môže pomôcť, tak rovnako dáta ukazujú aj komu je v podstate zbytočná prípadne komu je nebezpečnejšia ako covid samotný (napr. ten smutný príbeh vakcíny Vaxzevria)

Čo sa týka tých detí, tak existuje už x štúdií, ktoré tvrdia, že úmrtia a vážny priebeh je u detí mimoriadne zriedkavý, pričom riziko sa u nich zvyšuje v súvislosti s obezitou a ďalšími faktormi... Ešte som nevidel štúdiu, ktorá by tvrdila niečo iné, ale ak takú máš, tak budem rád keď mi pošleš odkaz a kľudne si svoj doterajší názor postavený na dátach (nie článkoch pisálkov) zmením :)

@Daniel a ty sa netvár, že nechápeš čo hovorím :) Ja nehovorím, že sa očkuje aby sa nešírilo ďalej, ale pri očkovaní detí to používajú ako argument, hoci deti to až na výnimky v podstate nepotrebujú... A tiež poprosím link na nejakú štúdiu kde sa dočítam koľko umrelo na covid mladých medicínsky zdravých ľudí.. Lebo všetky štúdie čo som doteraz videl, mali jasný trend, že čím starší človek, tým rizikovejšia kategórie + samozrejme ďalšie zdravotné indispozície... Ako som už písal vyššie, nemám problém si opraviť názor na základe čísiel...

A inak zaráža ma celkom ešte jedna vec, štúdie ohľadom prirodzených protilátok ako keby neexistovali... Pričom tie protilátky u množstva ľudí samozrejme existujú...


mj
mj | 2.8.2021 17:51

JG aha ked niekto vykrikuje, ze sa nebude obmedzovat ci nosit ruska, ze ludia predsa umieraju a treba sa s tym zmierit, tak to je racionalny pristup. Ked niekto tvrdi, ze je za plosne ockovanie tak je fasista.

A nie, z dat nevieme vydedukovat kto zomrie na kovid a kto nie. Vieme vydedukovat kto ma zvysene riziko. Ale tych, ktori zomru a su mimo tej skupiny je radovo viacej ako ludi, ktori zomreli na nasledky ockovania. A je otazne ci sa tie dve skupiny neprelinaju.

Neviem ci citas co pisem, lebo ja som nikde netvrdil, ze deti umieraju casto na kovid.
https://www.nature.com/articles/d41586-021-01935-7
https://www.loc...among-children/
https://www.fox...n-kids-under-12


| 2.8.2021 19:19

mj mzslim ze okolo marca pochopis ze to co pises bolo len tvoje zbozne prianie! 😁 Este si das booster a marec poberaj sa starec!JG
JG | 2.8.2021 19:28

@mj prečo mi vkladáš do úst čo som nepovedal? Ak si niečo nepochopil, tak sa ma dodatočne opýtaj a nevymýšľaj si. Len pre tvoju info ja som zástanca nosenia ochrany úst a nosa preto som za kokota pre jednu skupinu ľudí. A keďže som aj zástanca cieleného, nie plošného očkovania, tak som za kokota aj pre druhú skupinu ľudí :))

Čo je rádovo viacej? Však daj tie čísla. Musíš mať predsa k dispozícii nejaké čísla, keď chceš tvrdiť, že ich je rádovo viac ako tých čo zomreli v súvislosti s očkovaním... V EÚ to potom musia byť desaťtisíce. Či sú to stotisíce? Či to je iba nejaký argument typu myslím si?

Ja čítam čo píšeš, na môj text že dáta ukazujú ako pre deti covid viac-menej nie je problém, si reagoval, že to tak asi nie je. Tak som ti napísal, že aké štúdie mám na mysli a poprosil ťa, aby si mi dal link na nejakú inú štúdiu, čo mi to doterajšie poznanie vyvráti a ešte som ťa poprosil, aby si mi na ňu poslal odkaz. Nie odkaz na článok v médiách.... A ty mi pošleš odkazy na články, kde sa asi musím preklikávať cez všetky odkazy čo sú tam.Tak to ti teda Ďakujem pekne za "uľahčenie" :))


mj
mj | 2.8.2021 19:56

JG dal som ti link na clanok v NATURE, co je uznavany zdroj, kde su zhrnute vysledky a su tam linky na zdroj dat. Ja uz fakt neviem ako ti to mam viac "ulahcit". Fakt by ti viac pomohol link na surove data aby si z viacero tabuliek musel sam prepocitavat ?

Pokial chces data kolko umiera ludi bez komorbidity najdes ich napriklad tu
https://www.dov...xt-article-RMHP

a aby si sa neucital, alebo neuklikal k smrti: https://www.dov..._313312_t0001.a


 
Nie ste prihlásený, pre pridavanie komentárov sa musíte prihlásiť!
( Prihlásenie | Registrácia )
 
 
loader